Vyhlídkové okruhy

V současné době je k dispozici pět vyhlídkových okruhů různé délky osazených směrovkami a navigačními tabulemi. Mapy vyhlídkových okruhů najdete na stránkách obce Sloup nebo si je můžete zakoupit v našem středisku.

  1. Okruh kolem Samuelovy jeskyně – nenáročný okruh s krásným výhledem na Sloup, Nový Bor a celé Lužické hory. Podrobné informace o tomto okruhu na stránkách obce Sloup v Čechách.
  2. Sloupský vyhlídkový okruh – 4 km dlouhý okruh po nejkrásnějších sloupských vyhlídkách vede od Sloupského hradu přes zrekonstruované lesní divadlo a sloupské skalní město. Podrobné informace o tomto okruhu na stránkách obce Sloup v Čechách.
  3. Cíkánské údolí s jeskyněmi – okruh vede podél Dobranovského potoka do Cikánského údolí, kde je k vidění tzv. Malá Cikánská jeskyně – mohutný skalní převis. Podrobné informace o tomto okruhu na stránkách obce Sloup v Čechách.
  4. Okruh kolem bývalého Vilímkova rybníku– nenáročný okruh, vhodný pro pěší tůry s dětmi nebo pro seniory. Délka okruhu je 3 km. Podrobné informace o tomto okruhu na stránkách obce Sloup v Čechách.
  5. Okruh kolem Bílé paní – fyzicky nejnáročnější okruh dlouhý 5 km. Okruh začíná v centru obce a vede přes hřbitov do jeskyně Jezevčí díra. Podrobné informace o tomto okruhu na stránkách obce Sloup v Čechách.

Další tipy na výlet v obci Sloup v Čechách:

  • Skalní hrad – vysoká pískovcová skála, která se stala symbolem obce.
  • Lesní divadlo – zrekonstruovaná scéna lesního divadla, která v letní sezóně nabízí krásná představení.
  • Samuelova jeskyně – původní obydlí místního občana z 18. století.
  • Koupaliště – lesní koupaliště s mnoha atrakcemi pro děti.