Právě se nacházíte: Úvod > Tipy na výlet > Vyhlídkové okruhy


Vyhlídkové okruhy

V současné době je k dispozici pět vyhlídkových okruhů různé délky osazených směrovkami a navigačními tabulemi. Mapy vyhlídkových okruhů najdete na stránkách obce Sloup nebo si je můžete zakoupit v našem středisku.

  1. Okruh kolem Samuelovy jeskyně - nenáročný okruh s krásným výhledem na Sloup, Nový Bor a celé Lužické hory. Podrobné informace o tomto okruhu na stránkách obce Sloup v Čechách.
  2. Sloupský vyhlídkový okruh - 4 km dlouhý okruh po nejkrásnějších sloupských vyhlídkách vede od Sloupského hradu přes zrekonstruované lesní divadlo a sloupské skalní město. Podrobné informace o tomto okruhu na stránkách obce Sloup v Čechách.
  3. Cíkánské údolí s jeskyněmi - okruh vede podél Dobranovského potoka do Cikánského údolí, kde je k vidění tzv. Malá Cikánská jeskyně - mohutný skalní převis. Podrobné informace o tomto okruhu na stránkách obce Sloup v Čechách.
  4. Okruh kolem bývalého Vilímkova rybníku- nenáročný okruh, vhodný pro pěší tůry s dětmi nebo pro seniory. Délka okruhu je 3 km. Podrobné informace o tomto okruhu na stránkách obce Sloup v Čechách.
  5. Okruh kolem Bílé paní - fyzicky nejnáročnější okruh dlouhý 5 km. Okruh začíná v centru obce a vede přes hřbitov do jeskyně Jezevčí díra. Podrobné informace o tomto okruhu na stránkách obce Sloup v Čechách.

 

Další tipy na výlet v obci Sloup v Čechách:

  • Skalní hrad - vysoká pískovcová skála, která se stala symbolem obce.
  • Lesní divadlo - zrekonstruovaná scéna lesního divadla, která v letní sezóně nabízí krásná představení.
  • Samuelova jeskyně - původní obydlí místního občana z 18. století.
  • Koupaliště - lesní koupaliště s mnoha atrakcemi pro děti.